top of page

PAYMENT TERMINALS

Jak działają terminale płatnicze?


Sposób działania terminala składa się tak naprawdę z kilku zautomatyzowanych kroków. Płatność trwa kilka sekund, a obsługa urządzenia jest niezwykle prosta. Zadaniem sprzedawcy jest wprowadzenie wartości sprzedaży za pomocą klawiszy terminala do kart płatniczych. Następnie klient dokonuje płatności kartą. Może to zrobić bezdotykowo, np. przykładając kartę do wyznaczonego miejsca na terminalu lub wykorzystując czytnik kart płatniczych. Urządzenie do kart płatniczych odczyta dane i przekazuje je do centrum autoryzacji. Kolejnym krokiem jest procesowanie tej transakcji i poinformowanie o niej banku, który wydał kartę. Bank potwierdza możliwość płatności, a przekazana informacja trafia od razu do terminala. Następuje wtedy realizacja płatności, a w niektórych przypadkach pojawia się prośba o potwierdzenie transakcji PIN-em przypisanym do karty. Ostatni etap to wydrukowanie potwierdzenia płatności. Terminale płatnicze umożliwiają dokonywanie wielu różnych rodzajów transakcji. Zaliczymy do nich przede wszystkim:
karty debetowe i kredytowe: Mastercard, Visa, American Express, Discover, UnionPay,
płatności mobilne: Google Pay, Apple Pay i tym podobne,
karty przedpłacone, lojalnościowe i podarunkowe,
płatności zbliżeniowe NFC,
płatności BLIK.

Rodzaje terminali płatniczych


Zdajemy sobie sprawę z różnorodnych potrzeb klientów i dlatego znajdą Państwo w naszym sklepie kilka rodzajów urządzeń do kart płatniczych. Zaliczymy do nich: terminale stacjonarne, przenośne terminale płatnicze, terminale mPOS, aplikacje na smartfona oraz kasoterminale. Poniżej przedstawimy Państwu krótki opis każdego z rozwiązań.


Terminal stacjonarny
Urządzenie jest przeznaczone do realizacji transakcji płatniczych na stanowiskach kasowych. Sprawdzi się szczególnie w sklepach, kasach biletowych, recepcjach czy hotelach. Ten rodzaj terminala płatniczego nie wymaga ładowania baterii, ponieważ jest ciągle podłączony do zasilania. Można do niego dołączyć osobny PIN pad do potwierdzania płatności.


Mobilny terminal płatniczy
Rozwiązanie idealnie pasuje do takich branż jak gastronomia czy transport. Dzięki przenośnemu terminalowi można przyjmować płatności poza lokalem firmy. Urządzenie do kart płatniczych jest zasilane baterią i łączy się z Wi-Fi lub Bluetooth. Wyróżnia je dość wytrzymała bateria, która pozwala nawet na 12 godzin pracy. 


Terminal mPOS
To rodzaj czytnika kart płatniczych, który podłącza się do tableta lub smartfona ze skonfigurowanym oprogramowaniem. Do zalet zaliczymy bardzo mały rozmiar, wygodę użytkowania oraz niskie koszty. Warto wspomnieć, że terminal mPOS nie posiada drukarki, więc potwierdzenie płatności można wysłać e-mailem.


Aplikacja do płatności
Oprogramowanie jest dostępne na smartfony i wymaga obecności modułu NFC. Dzięki aplikacji możliwe są płatności kartą, telefonem lub smatwatchem.


Kasoterminal
To nowoczesne urządzenie 2 w 1, które łączy w sobie działanie kasy i terminala do płatności. Płatności można realizować w dowolnym miejscu, a urządzenie od razu wydrukuje paragon lub fakturę.


Jak wybrać czytnik kart płatniczych?


Urządzenie do kart płatniczych powinno być dobrze dopasowane do rodzaju działalności gospodarczej prowadzonej przez Państwa. W niektórych firmach sprawdzą się bowiem stacjonarne terminale płatnicze, a w innych najbardziej praktyczne będą terminale bezprzewodowe. Zasadniczo wyróżnia się dwa rodzaje urządzeń: stacjonarne i przenośne. Stacjonarne czytniki kart płatniczych wymagają stałego zasilania prądem i są zazwyczaj zintegrowane z kasą fiskalną. Mobilne terminale płatnicze można używać w dowolnym czasie oraz miejscu. Urządzenia tego typu mają wbudowaną baterię lub akumulator oraz łączą się w Wi-Fi. 

Podczas wyboru terminala kart płatniczych, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich jest cena terminala płatniczego. Istnieją dwa rozwiązania: mogą Państwo wydzierżawić terminal do kart płatniczych lub zainwestować w terminal płatniczy na własność. W przypadku terminala bez abonamentu nie będą Państwo płacić za wynajem, ale znacznie wzrastają wówczas stawki za obsługę płatności. Należy także zwrócić uwagę na miesięczną opłatę za terminal płatniczy, a także opłaty za instalację i szkolenie pracowników. Dość istotna jest także długość umowy oraz termin realizacji zamówienia.


Zalety terminala kart płatniczych


Elektroniczne formy płatności cieszą się ogromną popularnością i zadowoleniem wśród konsumentów w Polsce. Większość Polaków podaje formy bezgotówkowe  jako preferowany sposób płatności. Klienci coraz częściej płacą za produkty i usługi nie tylko kartą płatniczą, ale także telefonem lub smartwatchem. Sklepy oraz punkty usługowe mające terminal płatniczy są odbierane przez konsumentów jako nowoczesne i dbające o ich potrzeby. To nie jedyne zalety, które przemawiają za czytnikiem kart płatniczych. Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych korzyści:

  1. Zwiększenie bezpieczeństwa transakcjiGotówka w kasie zawsze niesie ze sobą ryzyko kradzieży, pomyłki w rozliczeniu lub podczas wydawania reszty. Płatności bezgotówkowe rozwiązują te kwestie. W przypadku płatności gotówką dość częstym problemem jest trudność z wydaniem reszty. Sprzedawca czuje się wtedy niezręcznie, a klient może być niezadowolony z obsługi. Terminal do kart płatniczych to świetne rozwiązanie, które pomoże uniknąć tego typu sytuacji.

  2. Szybkość transakcjiKlasyczny gotówkowy obrót pieniędzmi wiąże się z dłuższymi operacjami księgowymi. Dzięki mobilnym terminalom płatniczym poprawia się także tempo obsługi. Sprzedawca nie musi już przeliczać reszty i przynosić jej klientowi z powrotem. Wystarczy wybrać kwotę na terminalu bezprzewodowym i przyłożyć kartę w odpowiednim miejscu. Transakcja trwa kilka sekund, co znacznie wpływa na jakość oraz szybkość obsługi.

  3. Oszczędność czasu na tzw. cash handlinguPunkty realizujące tylko płatności gotówkowe muszą odpowiednio zabezpieczyć pieniądze na koniec dnia. Zadaniem obsługi jest więc przeliczanie gotówki i zapakowanie jej do specjalnych kopert. Właściciel musi zawieźć je do banku, co zajmuje sporo czasu. Niektóre większe firmy zlecają takie zadania firmom zewnętrznym, a to wiąże się jednak z większymi kosztami. Zwiększenie ilości transakcji bezgotówkowych z wykorzystaniem np. przenośnego terminala płatniczego pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

  4. Wizerunek nowoczesnej firmy dbającej o potrzeby klientówWiększość klientów woli płatności bezgotówkowe, a wielu z nich bardzo rzadko nosi przy sobie gotówkę. Konsumenci chętniej wybiorą firmę, która oferuje płatność kartą.

  5. Klient jest skłonny wydać większe kwotyLiczne badania pokazują, że przy płatnościach bezgotówkowych wydajemy więcej niż w przypadku tradycyjnych zakupów bez użycia karty. Terminal płatniczy w Państwa firmie zwiększy jej obroty. Klient natomiast nie będzie czuł się ograniczony i nie będzie musiał przeliczać gotówki w portfelu. 
     

Terminale płatnicze - oferta Edikson
Jesteśmy sklepem i serwisem, który zajmuje się wdrażaniem, konserwacją i naprawą systemów sprzedaży. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo popularne produkty do obsługi płatności, które cieszą się uznaniem w Polsce. Warto wspomnieć, że stawiamy na produkty renomowanych producentów. Wyróżniają się one najwyższą jakością i nowoczesnymi rozwiązaniami. Naszym celem jest pełne zadowolenie nawet najbardziej wymagających klientów.

W Edikson proponujemy Państwu bardzo atrakcyjne stawki dzierżawy terminali płatniczych: 0 zł przez 5 miesięcy. Instalacja systemu oraz przeszkolenie pracowników są darmowe. Stawiamy na przejrzyste i uczciwe warunki współpracy i dlatego proponujemy Państwu umowę na 12 miesięcy. Częścią naszej oferty jest także pełny serwis wynajmowanych urządzeń. 

Zachęcamy do skorzystania z oferty Edikson.
 

FREE PAYMENT TERMINALS 

logo.png

PLN 0 for a one-year lease

0 PLN commission up to 100,000

PLN 0 for the installation

PLN 0 for the training

Even 3 free terminals

Only with us a 12-month contract

We encourage you to take advantage of the free payment terminals program of the Polska Bezgotówkowa foundation. To do this, simply fill in the form or contact us by phone. We will explain the details to you and expressly prepare a draft contract for your approval. The terminals and the entire procedure are free of charge, all costs are covered by the organizer. There is also no need to sign a contract for a paid period after 12 months.

Thank you! Message sent.

New Deal - mandatory cashless payments

From 1 January, all holders of cash registers are obliged to provide their customers with the option of non-cash payment. A payment terminal without a subscription will be an ideal solution to meet this obligation. 

​As an incentive, companies with terminals will be able to take advantage of the Podatnik Bezgotówkowy program and deduct up to PLN 1,000 of terminal costs (subscription costs and commissions after a free year financed by Polska Bezgotówkowa). In addition, the legislator provided for them to accelerate VAT refunds to 15 days and the possibility of settling the tax on a quarterly basis.

​​

Another change resulting from the New Deal is the obligation to integrate online cash registers with the payment terminal from July 1, 2022. All our terminals work with cash registers, we also provide integration services for these devices. By ordering a terminal from our company, you can be sure that you will meet all the obligations imposed by the New Deal

Netpay Bluetooth

Netpay Bluetooth

NexGo N3

NexGo N3

Netpay z Kasą USB

Netpay z Kasą USB

Ingenico 3G

Ingenico 3G

Netpay

Netpay

Ingenico LAN.

Ingenico LAN.

Ingenico GSM

Ingenico GSM

Pinpad z kasą

Pinpad z kasą

Pospay

Pospay

Pax

Pax

bottom of page